Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w XXII Konferencji Naukowo – Szkoleniowej Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która odbędzie się w Częstochowie w dniach 18 –20 stycznia 2018r. Z wielką przyjemnością gościć będziemy na niej znakomitych prelegentów, specjalistów i przyjaciół Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Tematem przewodnim konferencji będą słowa: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Miłość samego siebie jest miarą miłości drugiego człowieka. Nie możemy pokochać bliźniego, jeśli najpierw nie pokochamy siebie. Miłość siebie samego jest jedną z najtrudniejszych umiejętności w życiu człowieka. Zrozumienie własnych potrzeb i słabości, akceptacja swojego życia takim, jakie jest w danej chwili, bez niechęci i rezygnacji to trudne zadanie dla wszystkich ludzi, również członków zespołów opieki paliatywnej i hospicyjnej. Mówiąc o sprawach i problemach osób, które na co dzień pochylają się nad nieuleczalnie chorymi, chcemy uczyć się miłości bezinteresownej, miłości ofiarnej i wymagającej.

Poprzednia XXI Konferencja była dla nas wielkim wydarzeniem pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Wierzymy, że przyszła edycja konferencji, którą przygotowujemy dla Państwa w nowo otwartym  Hotelu Arche****, przy ul. Oleńki 20 www.hotelczestochowa.com, w pobliskiej lokalizacji Jasnej Góry pozwoli umocnić się w dalszych działaniach i spełni Państwa oczekiwania.

Zgodnie z Państwa sugestiami, sześć sesji plenarnych poświęcimy zarówno zagadnieniom dotyczącym najlepszych sposobów leczenia i opieki nad pacjentami w schyłkowym okresie nieuleczalnej choroby, ale również zwrócimy uwagę na potrzeby i bolączki pracowników ochrony zdrowia na co dzień realizujących świadczenia zdrowotne i otaczających opieką chorych i ich rodziny. Tradycyjnie konferencji towarzyszyć będą sesje warsztatowe dotyczące praktycznego zastosowania oceny i monitorowania bólu, metod psychologicznych możliwych do wykorzystania w pracy z chorym oraz sposobów dbania o swoje własne zdanie i zapobiegania wypaleniu zawodowemu. Na zakończenie konferencji podczas Mszy Świętej koncelebrowanej przez Arcybiskupa Metropolitę częstochowskiego dr Wacława Depo przed cudownym Obrazem Matki  Boskiej częstochowskiej zapraszamy Państwa na Pielgrzymkę Hospicjów Polskich.

Zapraszamy na XXII Konferencję Naukowo – Szkoleniową Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, połączoną z obchodami 25 -lecia Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, która będzie wspaniałą okazją na spotkanie i wymianę doświadczeń w gronie osób zaangażowanych w realizację i rozwój opieki paliatywnej i ruchu hospicyjnego. Liczymy, że przygotowany program konferencji, szeroka gama warsztatów oraz oferta hotelowo – konferencyjna spełnią Państwa oczekiwania.

 

Szczegółowe informacje publikowane będą na stronie internetowej: www.hospicjum-konferencja.pl
Do zobaczenia w Częstochowie.

 

Z wyrazami szacunku:

 

Pobierz komunikat w formacie PDF